Sieťovanie - štvorec, obdĺznik, kruh

Autor: Viera Rajnáková | 31.1.2011 o 15:00 | Karma článku: 3,16 | Prečítané:  1386x

Predtým ako sa dnes pustíme do sieťovania štvorca, zopakujte si z minulého článku ako sa pridáva a uberá trojuholník v pravidelnej sieti.  Je to základ ako pokračovať. Ak ste si už pripomenuli ako sa to robí, môžeme ísť ďalej.

 

Predtým ako sa dnes pustíme do sieťovania štvorca, zopakujte si z minulého článku ako sa pridáva a uberá trojuholník v pravidelnej sieti.  Je to základ ako pokračovať. Ak ste si už pripomenuli ako sa to robí, môžeme ísť ďalej.

Štvorec môžeme robiť ako kosú alebo pravidelnú sieť. Teraz sa zameriame na pravidelnú sieť. Začneme tým, že na pomocnú niť urobíme dve očká , ďalšom riadku jedno očko na konci riadku pridáme. Takto pridávame aj v nasledujúcich riadkoch kým nemáme potrebný počet očiek v krajnom stĺpci ako má byť dlhá strana štvorca. Potom urobíme jeden riadok, kde nepridávame žiadne očko. V nasledujúcich riadkoch vždy na konci riadku zosieťujeme dve očká dohromady - uberáme až nám zostane posledné očko.

foto:

Obdĺžnik začneme rovnako ako štvorec. Urobíme trojuholník pridávaním až krajný stĺpec je rovnako dlhý ako kratšia strana obdĺžnika. V ďalšom riadku na konci zosieťujeme dve očká dohromady.  V nasledujúcom  na konci zasa jedno očko pridáme. Takto v nepárnom uberáme a párnom pridávame. Usieťujeme toľko riadkov, aby dlhšej strane v krajnom stĺpci bolo toľko očiek, koľko má mať dhšia strana obdĺžnika. Potom začneme v každom riadku na konci uberať až nám zostane jedno očko.

foto: Obd

Kruh môžeme zaradiť skôr do kosej siete alebo vlastná kategória kruh, valec.

Kruh do špirály. Na pomocnú niť urobíme dostatočný počet očiek, aby sme nemuseli v každom riadku pridávať  a kruh sa nám krásne rozprestrel. Napríklad začneme na 26 očiek a takých 5-6 riadkov nemusíme pridávať. Na pomocnej niti usieťujeme tých 26 očiek. Očko ďalšieho riadku usieťujeme do prvého očka predchádzajúceho riadku a takto špirálovite pokračujeme ďalej. Pri  kruhu budeme musieť  občas pridávať, aby sa nám dečka nevlnila. Nakoniec pomocnú niť na začiatku utiahneme a zaviažeme. Pri valci očká nepridávame a sieťujeme s rovnakým počtom očiek.

foto: Kruh do

Kruh s uzavretím každého riadku. Na pomocnú niť si urobíme dostatočný počet očiek. Posledné a prvé očko zosieťujeme poločkom. Poločko sa robí tak, že usieťujeme očko do prvého očka (viď krok č. 1-4). Ponecháme si na malíčku druhú slučku. Vytiahneme šablónku. Miesto uzlíku držíme medzi  palcom a ukazovákom ľavej ruky a doťahujeme tak, aby sa naskôr úplne dotiahla prvá slučka, aby posledný a tento nový uzlík boli úplne vedľa seba. Nakoniec opatrne dotiahneme druhú slučku z maličku. Ďalší riadok začneme do prvého očka a na konci riadku zasa usieťujeme poločko. Pridávame očká podľa potreby a vzoru. Na konci práce s kruhom zatiahneme a zaviažeme pomocnú niť. Aj valec môžeme sieťovať s ukončovaním v každom riadku poločkom.

foto: Kruh s uzavret

Nabudúce si povieme ako sa robia zuby a ako nadviazať priadzu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Diskriminácia, sťažujú sa veriaci na nový poplatok za sobáš

Za cirkevný sobáš sa doteraz matričný poplatok neplatil, kresťanským aktivistom sa jeho zavedenie nepáči. Ministerstvo vnútra im sľubuje stretnutie.

DOMOV

Dobré ráno: Kto je Harabin a kto ho chce za prezidenta

Konšpirácie už nestačia, Harabina chcú za prezidenta

KOMENTÁRE

Profesionálni kresťania objavili novú diskrimináciu

Úrady si účtujú poplatok za akýsi administratívny úkon.


Už ste čítali?