Sieťovanie - základný uzol a retiazka

Autor: Viera Rajnáková | 17.1.2011 o 15:00 | Karma článku: 4,28 | Prečítané:  1577x

Sieťovací uzol je základ celého sieťovania. Sieť je tvorená z jednej nekonečnej nite pomocou sieťovacieho uzla.

Sieťovací uzol je základ celého sieťovania. Sieť je tvorená z jednej nekonečnej nite pomocou sieťovacieho uzla.

Najskôr si namotáme priadzu na sieťovaciu ihlu. Nie extrémne veľa, pretože ak máme užšiu šablónku, tak by nám ihla neprešla okom. Keď sa priadza minie, tak ho nadviažeme. Začiatok priviažeme o telo ihly, alebo ak má dierku, tak cez dierku. Ďalej si urobíme z priadze slučku, ktorú zavesíme na upevnenie (viď článok o materiáli a náradí). Koniec priadze zo sieťovacej ihly proste priviažeme o slučku.

 

foto: Krok

Krok č. 1: Do ľavej ruky si vezmeme šablónku a do pravej sieťovaciu ihlu. Šablónku držíme v ľavej ruke medzi ukazovákom a palcom.  Priadzu vedieme nad šablónkou, cez prsty, poza prsteníček. Ďalej pod šablónkou. Nad šablónkou urobíme oblúčik až nad slučku (očko predchádzajúceho riadku), ktorý si prichytíme palcom, koniec pod šablónku.

 

foto: Krok

Krok č. 2: Sieťovaciu ihlu vedieme okolo malíčka do oblúčika na prsteníčku, popod šablónku, do slučky (očka predchádzajúceho riadku).

 

foto: Krok

Krok č. 3: Vytiahneme sieťovaciu ihlu zo slučky (očka predchádzajúceho riadku a vedieme ju nad šablónku smerom k sebe. Pomaly doťahujeme slučku na prostredníku.

 

foto: Krok

Krok č. 4: Vytiahneme prostredník zo slučky a slučku zatiahneme tak, aby bola natesno okolo šablónky. Pri uťahovaní si pomáhame roztiahnutím všetkých prstov v slučke okolo malíčku.

 

foto: Krok

Krok č. 5: Keď je slučka na prostredníku dotiahnutá, tak si pod šablónkou pridržíme tvoriaci sa uzol a pomaly doťahujeme a spúšťame priadzu z malíčku.

 

foto: Retiazka

Retiazka je vlastne základ siete a pokračovaním základného uzlu. Po usieťovaní základného uzla v prvom riadku prácu otočíme a pokračujeme krokom č. 1-5 s tým, že sieťovaciu ihlu prevliekame očkom predchádzajúceho riadku.

 

Nabudúce si povieme ako sa robí kosá (diagonálna) sieť a trojuholník v kosej a pravouhlej sieti.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Vrátia vám sluch a narovnajú krivý palec. Čudné inzeráty lákajú na šmejdy

Načúvací prístroj alebo strojček, ktorý narovnáva krivý palec na nohe, by si ľudia mali vyberať u lekára, nie v inzerátoch.

KOMENTÁRE

Komédia na súdoch. Prečo nie sú prípady Majského a Čuňu uzavreté

Treba sa pýtať, kde sme urobili chybu.


Už ste čítali?