Ako sa šije škriatok II.

Autor: Viera Rajnáková | 13.1.2011 o 15:30 | Karma článku: 3,19 | Prečítané:  958x

Minule sme skončili pri tom, že škriatok má telíčko a je nahý, bez brady aj bez vlasov. Dnes si ukážeme ako som tvorila tú bradu a vlasy.

Dobrý deň,

minule sme skončili pri tom, že škriatok má telíčko a je nahý, bez brady aj bez vlasov. Dnes si ukážeme ako som tvorila tú bradu a vlasy. Vrátim sa ešte k tomu, že predstava bola, že vlasy a brada budú biele ako sneh a kučeravé. Takže úloha - zohnať materiál na vlasy. Nechcela som, aby to bola náhražka ako vlna, chemlon, vata, vatelín, či iná nehoráznosť.  Hľadala som na internete umelé vlasy, syntetické vlasy a vlákna. Takže som zašla aj do parochňového štúdia, či náhodou nemajú lacnú karnevalovú parochňu alebo príčesok. Bohužiaľ len drahé syntetické podobné ozajstným vlasom. Dobre mi však poradili, že jedna firma, ktorá sa zaoberá divadelným, filmovým líčením, doplnkami, metrážou a galantériou otvorila novú predajňu. To bola trefa do čierneho. Mali tam dlhú bielu parochňu za pomerne za prijateľnú cenu. Tým začala moja práca na zachlpení škriatka. :-)

Vlasová odyssea mohla začať. Najskôr som po hrubších pramienkoch a riadok po riadku parochňu ostrihala. Pramienky skrútila a urobila na nich voľný uzlík nech sa mi nepomotajú.  Na bradu a na miesto, kde mali prísť vlasy som monofilovou niťou prišila ružový tyl. Teraz nasledovala fáza, ktorá bola babravá a trvala dlho. Háčikom, ktorý sa obvykle používa pri oprave silonových pančúch som pripevňovala jeden tenký pramienok vedľa druhého. Tie skoršie narodené si spomenú ako sme robili obrazy a koberčeky z chemlonu. Háčikom vpichnúť do dierky, zachytiť na polovicu preložený pramienok, pretiahnuť späť a nabrať zasa pramienok a pretiahnuť očkom z pramienku a utiahnuť. Jednotlivé riadky je treba robiť od spodných po vrchné, aby už urobené riadky nezavadzali. Nebrať, ani moc tenké, ani moc hrubé pramienky, aby sa zmestili cez očko dvakrát. Hrala som sa s tým asi dva a pol dňa.

Pripevnením pramienkov táto fáza práce neskončila. Teraz začala dosť nepríjemná práca kaderníka.  Každý z vás sa už bol dať ostrihať u kaderníka. Najskôr vám strihá vlasy postupne na kratšie. Potom hrebeňom zoberie vlasy zboku a tak ich strihá. Raz z jednej strany, raz z druhej. Kým nie je spokojný. Tak podobne som sa snažila aj ja hrať s tými syntetickými vlasmi a bradou. Môžem vám povedať, že oproti ľudským vlasom sú neskutočné tvrdé a pichľavé. Nakoniec vlasy boli všade a pichali a pichali. Ešte zopár mesiacov ich budem z bytu postupne vyháňať. :-)

Tak sa pozrite ako sa mi to podarilo.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Vrátia vám sluch a narovnajú krivý palec. Čudné inzeráty lákajú na šmejdy

Načúvací prístroj alebo strojček, ktorý narovnáva krivý palec na nohe, by si ľudia mali vyberať u lekára, nie v inzerátoch.

KOMENTÁRE

Komédia na súdoch. Prečo nie sú prípady Majského a Čuňu uzavreté

Treba sa pýtať, kde sme urobili chybu.


Už ste čítali?