reklama

Sieťovanie - štvorec, obdĺznik, kruh

Predtým ako sa dnes pustíme do sieťovania štvorca, zopakujte si z minulého článku ako sa pridáva a uberá trojuholník v pravidelnej sieti.  Je to základ ako pokračovať. Ak ste si už pripomenuli ako sa to robí, môžeme ísť ďalej.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Predtým ako sa dnes pustíme do sieťovania štvorca, zopakujte si z minulého článku ako sa pridáva a uberá trojuholník v pravidelnej sieti. Je to základ ako pokračovať. Ak ste si už pripomenuli ako sa to robí, môžeme ísť ďalej.

Štvorec môžeme robiť ako kosú alebo pravidelnú sieť. Teraz sa zameriame na pravidelnú sieť. Začneme tým, že na pomocnú niť urobíme dve očká , ďalšom riadku jedno očko na konci riadku pridáme. Takto pridávame aj v nasledujúcich riadkoch kým nemáme potrebný počet očiek v krajnom stĺpci ako má byť dlhá strana štvorca. Potom urobíme jeden riadok, kde nepridávame žiadne očko. V nasledujúcich riadkoch vždy na konci riadku zosieťujeme dve očká dohromady - uberáme až nám zostane posledné očko.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

((foto01))

Obdĺžnik začneme rovnako ako štvorec. Urobíme trojuholník pridávaním až krajný stĺpec je rovnako dlhý ako kratšia strana obdĺžnika. V ďalšom riadku na konci zosieťujeme dve očká dohromady. V nasledujúcom na konci zasa jedno očko pridáme. Takto v nepárnom uberáme a párnom pridávame. Usieťujeme toľko riadkov, aby dlhšej strane v krajnom stĺpci bolo toľko očiek, koľko má mať dhšia strana obdĺžnika. Potom začneme v každom riadku na konci uberať až nám zostane jedno očko.

((foto02))

Kruh môžeme zaradiť skôr do kosej siete alebo vlastná kategória kruh, valec.

Kruh do špirály. Na pomocnú niť urobíme dostatočný počet očiek, aby sme nemuseli v každom riadku pridávať a kruh sa nám krásne rozprestrel. Napríklad začneme na 26 očiek a takých 5-6 riadkov nemusíme pridávať. Na pomocnej niti usieťujeme tých 26 očiek. Očko ďalšieho riadku usieťujeme do prvého očka predchádzajúceho riadku a takto špirálovite pokračujeme ďalej. Pri kruhu budeme musieť občas pridávať, aby sa nám dečka nevlnila. Nakoniec pomocnú niť na začiatku utiahneme a zaviažeme. Pri valci očká nepridávame a sieťujeme s rovnakým počtom očiek.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

((foto03))

Kruh s uzavretím každého riadku. Na pomocnú niť si urobíme dostatočný počet očiek. Posledné a prvé očko zosieťujeme poločkom. Poločko sa robí tak, že usieťujeme očko do prvého očka (viď krok č. 1-4). Ponecháme si na malíčku druhú slučku. Vytiahneme šablónku. Miesto uzlíku držíme medzi palcom a ukazovákom ľavej ruky a doťahujeme tak, aby sa naskôr úplne dotiahla prvá slučka, aby posledný a tento nový uzlík boli úplne vedľa seba. Nakoniec opatrne dotiahneme druhú slučku z maličku. Ďalší riadok začneme do prvého očka a na konci riadku zasa usieťujeme poločko. Pridávame očká podľa potreby a vzoru. Na konci práce s kruhom zatiahneme a zaviažeme pomocnú niť. Aj valec môžeme sieťovať s ukončovaním v každom riadku poločkom.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

((foto04))

Nabudúce si povieme ako sa robia zuby a ako nadviazať priadzu.

Viera Rajnáková

Viera Rajnáková

Bloger 
  • Počet článkov:  19
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som zvedavá ženská a uvidíme, čo z toho vznikne. Zoznam autorových rubrík:  BratislavaSúkromnéTextilné technikyNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

295 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu